Yararları:

1. Toprakta bulunan ve yararlı mikroorganizmaların yaşaması için gerekli olan karbon seviyelerini arttırır (topraktaki organik karbonun %1’in altına düşmesi ile mikroorganizmalar çoğalmaz).

2. Bionem’in içeriğindeki Neem, Aynısafa ve Susam özleri bitki için besin maddeleri sağlarken, bitkinin kök sistemini güçlendirir.

3. Bionem içeriğinde bulunan Karbon / Azot oranından dolayı, topraktaki (Humus) organik madde ve Karbon olayını artırarak NPK ve iz element dengesinin sağlanmasında etkili rol alır. Böylelikle toprak verimliliğinin artmasına yardımcı olur.

4. Toprağın su tutma kapasitesini yükseltir.

5. Toprağı hafif ve geçirgen hale getirerek, daha iyi süzülüm ve köklere havalandırma sağlar.

6. Toprağın fiziksel ve kimyasal yapısını düzeltir.

Kullanımı:

Sebze:

Dikiminden hemen sonra ilk kullanımda dekara 1 kg dozunda uygulanır.Takip eden uygulamalar 25 gün ila 1 ay arasında dekara 500 gr olarak yapılır.

Nar:

Bahar ayında damlamadan dekara 1 kg uygulanır. Takip eden uygulamalar 25 gün ila 1 ay arasında aynı dozda yapılır. En az 3 uygulama yapılması tavsiye edilir.

Narenciye:

Bahar ayında damlamadan dekara 1 kg uygulanır.Takip eden uygulamalar 25 gün ila 1 ayarasında aynı dozda yapılır. En az 3 uygulama yapılması tavsiye edilir.

Muz:

Onarımından hemen sonra dekara 1 kg uygulama yapılır. 1 ay sonra uygulama aynı dozda tekrar edilir.
BİZE ULAŞIN

2019 Tüm Hakları Saklıdır.
3XCode